Autor: VH

Technologia VR i AR powoli podbija rynek B2B.

Oculus Rift, HTC Vive stają się znanymi nazwami produktów prezentowanych na dużych konferencjach, VR i AR zaczynają ugruntowywać swoja pozycje na rynku. Pozwalają na Coraz więcej możliwości od wirtualnych spotkań po prototypowanie samochodów w branży automotive. Technologie te mogą mieć znaczący wpływ na świat biznesu w najbliższej przyszłości.

Bardzo ciekawe informacje przedstawił w swoich badaniu Forbs. Trzynastu kierowników technologicznych z Forbes Technology Council postarało się zapoznać z kolejnymi krokami Technologii VR i AR, a swoje wnioski przedstawili w 4 punktach. Ich wnioski są bardzo Ciekawe.

Na start stwierdzono że naszej rzeczywistości będziemy doświadczać właśnie przez wirtualną jej stronę. Co mają na myśli ?

Biznes a dokładniej ludzie odpowiedzialni na niego zdają sobie sprawę że technologia VR czy też AR są realnymi opcjami umożliwiającymi zdobycie wiedzy i przynoszą lepsza skuteczność. Przykładem może być Microsoft PowerPoint osadzony w VR – oferuje praktyczny sposób przekazania wyżej wspomnianej wiedzy i potrafi wciągnąć pracowników w przeciwieństwie do obecnej technologii. Rzeczywistość Rozszerzona (AR) przejmie narzędzia które wykorzystywane są przy terenowych pracach przez robotników będzie można bez problemów rozwiązać problemy np. uszkodzonych maszyn i szybko wyświetlić kroki aby usunąć usterkę.

Następną rzeczą która nas spotka to przejście do kolejnego poziomu prototypownia. Firmy budowlane czy z branży automotive lub ogólnie mówiąc produkcyjne wykorzystują wirtualną rzeczywistość czy rozszerzoną rzeczywistość, aby projektować i wyobrazić sobie to, co do tej pory nie było możliwie. Taki Poziom prototypownia daje do tej pory nie osiągalne możliwości – można sprawdzić produkt i wyeliminować jego wady zanim wejdzie na wczesny etap produkcji. Producenci i użytkownicy końcowi będą mogli dostrzec lepsze i cenniejsze informacje już na samym początku. Dzięki takiemu prototypownia zaoszczędzone zostanie jedna z najistotniejszych rzeczy – CZAS, a co za tym idzie i pieniądze.

Wspominając o najbliższych latach technologii warto wspomnieć iż niektóre rynki – bardziej niszowe będą narażone na negatywne skutki jej wprowadzenia.

 Idea całej technologii jest szczytna, można sobie wyobrazić kuracjuszy w szpitalach czy domach opieki używających VR – przeniesionych na dalekie plaże. Czy też wykorzystanie VR w rozwijającej się telemedycynie. Niestety mimo iż tacy giganci jak Samsung czy Facebook próbują sprowadzić tą technologie aby była dostępna dla przeciętnego Kowalskiego jeszcze to potrwa przez co najmniej 10 lat.

Na koniec jako ostatnia część musimy się spodziewać że VR stanie się społecznym laboratorium dla Elit. Dzięki wirtualnej rzeczywistości będzie można symulować strategie biznesowe – czyli jak zmiany będą miały wpływ na firmy . Rządy będą mogły symulować wpływ zmian na społeczeństwo oraz jakie kroki podjąć aby przyniosły lepsze efekty.

Tak właśnie mają wyglądać najbliższe lata z Technologią VR i AR– na dzień dzisiejszy służy on  głównie rozrywce w naszym kraju powstają lokale takie jak Virtual House w których możemy doświadczyć co daje nam technologia. Można zmierzyć się z naszymi lękami oraz dobrze bawić wraz ze znajomymi. A dodatkowo takie firmy zdobywają know-how jak implementować technologie w biznesie. Polski rynek biznesowy i rozrywkowy jest już gotowy aby przyjąć tą technologie i świadczyć ją na wysokim poziomie. Wystarczy spojrzeć na komentarze osób które już z niego skorzystały:

Bardzo ciekawe miejsce, do którego naprawdę warto się wybrać i doświadczyć czegoś nowego 🙂 Do tego nie dość, że świetna rozrywka” – Natalia Migas

„Genialna przygoda! Wspinaczka górska dla mnie hardcore szczególnie że mam lęk wysokości i piskałam żeby mnie wyłączyli ale wlazłam w końcu na tę przeklętą górę” – Patrycja Baraniak

Stanowisk VR

10

Doświadczeń VR

90

Zadowolonych klientów

18932

Kontakt


    Recenzje

    Zobacz co myślą o nas inni!