Autor: VH

Już w ten weekend (15.07.2017) rozpoczynamy w centrum EC1 w Łodzi Czasoprzestrzenie, jako jeden z elementów dużego festiwalu jakim jest Transatlantyk. Wydarzenie to jest poświęcone technologii Virtual Reality, na którym będziecie mogli obejrzeć ponad dwadzieścia różnych dokumentów, animacji i krótkich filmów fabularnych. Wszystkie z nich zostały stworzone w związku z rozwijającą się technologią VR. Wydarzenie jest jednym z największych w Europie osadzonych w branży Wirtualnej Rzeczywistości. Podobnymi osiągnięciami mogą pochwalić się festiwale Sundance i SxSW organizowane w USA.  Technologia spotykana również podczas innych festiwali  takich jak Cannes czy Berlinale, jednak czterodniowy pokaz wciąż uznawany jest za wydarzenie pionierskie.

Całe przedsięwzięcie organizowane jest przez Jacka Nagłowskiego – bardzo pozytywnego człowieka, producenta i reżysera filmowego, który od ponad dwóch lat zajmuje się VR w branży filmowej. Na jego koncie można znaleźć pierwsze doświadczenia i realizacje VR, które osobiście wyreżyserował. Dodatkowo, zajmuje się on badaniem języka narracji filmowej w wirtualnej rzeczywistości w ramach Interdyscyplinarnego Centrum Badawczego Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Transatlantyk Festival to artystyczna platforma, która poprzez muzykę i film buduje silniejsze związki między społeczeństwem, sztuką i środowiskiem, inspiruje dyskusje na aktualne tematy społeczne. Twórcą i Dyrektorem Festiwalu jest laureat Oscara – Jan A.P. Kaczmarek.

W dniach 15.07-18-07 jesteśmy do dyspozycji w EC1, gdzie gwarantujemy 4 doświadczenia filmowe a dodatkowo możecie porozmawiać z nami o naszym Salonie przy ulicy Piotrkowskiej 120, o tym co robimy na co dzień i co jest naszą specjalnością.

Stanowisk VR

10

Doświadczeń VR

90

Zadowolonych klientów

18932

Kontakt


    Recenzje

    Zobacz co myślą o nas inni!